Ana Sayfa / E-ticaret Bilgileri / Satıcıların En çok Yaptığı Hatalar


Satıcıların En çok Yaptığı Hatalar

Merhabalar, satıcıların en çok yaptığı hatalardan bahsedeceğiz bu hatalar ürünlerden ürünlere değişmekle birlikte sadece genel olarak bakmaya çalışacağız sizde aklınıza ve ürünlerinize göre fakrlılıkları bize mesaj yolu ile bildiriniz.

Satıcı Hataları

Ürün seçimi

Eticaret satıcıları çoğu fazla gidecek çok kar marjlı ürünleri aramaktadır. Herkes fazla kazanmayı ister fakat bu ürünler müşteriyi mağdur etmeyecek şekilde belirlenmesi ve başınızı ağrıtmayacak ürünler olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse herkes iç giyim sektörüne yönelmekte neden iadesi yapılamayan kar marjı yüksek ürün olduğu için ama birde bunun yanında bedenine uymayan kişilerin gereksiz yorum çöplüğüyle dolduğu mağazalardır bir süre satış yaptıktan sonra olumsuz yorumlar karşısında mağazanız en dibe vurabilir.

İade işlemleri

Satıcılar tüm ürünlerin iade olmamasını ister fakat kendi istediğiniz gibi gitmeyebilir müşteri yerine kendinizi koyarak iade işlemlerini göz ardı etmeyerek yorum ve puan kazanabilirsiniz. Müşteri aldığı ürünü eksiksiz tam ve işe yarar ürün olarak almak ister kimse parasını çöpe atmak istemez bu konuda ürün seçiminden sonra ürünün iade sini düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir.

Muhasebe

Eticaret sektöründe ve normal mağazalarıda ilgilendiren konulardan biride muhasebedir. Muhasebeyi iyi yapmanız gerekmektedir. Muhasebe ticaretin altın kuralıdır.. Muhasebesi iyi olmayan bir işletmeİlginizi Çekebilir

E-ticaret de Ürün Resimleri Boyutları Nasıl Olmalı?

E- Ticarette en önemli konulardan biri ürün görselleri yani resimleridir. Kullanıcı arama yaptıktan sonra ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir